You buy only apples and bananas. Your budget is such that you can purchase 3 ap

You buy only apples and bananas. Your budget is such that you can purchase 3 apples and 4 bananas or 9 apples and 2 bananas. Write down the equation for the budget line with bananas on the y-axis. Is this equation unique? Please show work so I have an understanding as to how you found this.
You buy only apples and bananas. Your budget is such that you can purchase 3 apples and 4 bananas or 9 apples and 2 bananas. Write down the equation for the budget line with bananas on the y­axis….

"Get 15% discount on your first 3 orders with us"
Use the following coupon
"FIRST15"

Order Now